GÜCÜ KEŞFET !

2006 Yılında kurulan Kozmar Kozmetik bir aile işletmesinin başarı öyküsüdür. Müşterilerine profesyonel kuaför ekipmanları ve kozmetik ürünleri ile hizmet vermektedir. Yerli ve ithal seçkin markaların satışının yanı sıra, üretimini yaptığı ürünler ve distribütörlük anlaşmalarıyla sektörde lider firma haline gelmiştir. Bugün; Kozmar Kozmetik, kuruluşundan bu yana, moda dünyasındaki yenilikleri çok daha yakından izleyerek, tüketicilerin dünya trendlerine paralel değişen taleplerini karşılamak için çalışıyor. Son zamanlarda ihracata da yönelik üretime geçen Kozmar Kozmetik’ın ürünleri dünya pazarlarında çok büyük beğeni topluyor.

Yarattığı markalarla uluslararası pazarlarda da gücünü kanıtlayan Kozmar Kozmetik, gelecekte bilgi birikimini ve deneyimlerini, daha sağlıklı ve güvenli ürünlerle insanlara daha güzel bir yaşam sunmayı hedefliyor. Üretiminde ve ithal ettiği ürünlerde kalite ve tasarımı ön planda tutarak sektöre yön veren bir firma olmuş genç ve dinamik ekibiyle, her zaman öncü olmayı kendine vizyon edinmiştir.

kozmar_wooden2

DISCOVER THE POTENTIAL !

Founded in 2006, Kozmar Kozmetik’s is the success story of a family run business. Kozmar Kozmetik’s provides its customers with professional hairdressing equipment and cosmetic products. In addition to sales of domestic and imported premium brands, it has become one of the leading companies in the sector with its products and distributorship agreements. Today; and since it has been founded, Kozmar Kozmetik has been working closely with consumers to keep up with the innovations in the fashion world and working hard to meet the changing demands of consumers. Kozmar Kozmetik’s products have recently started exporting, and is highly appreciated in the international markets.

Kozmar Kozmetik’s, which has proved its power in the international markets with its brands, aims to offer a better lifestyle to people with its knowledge and experience in the future and healthier and safer products. With its young and dynamic team, it has been a company that guides the sector by keeping the quality and design of the products in its production and imported products. Kozmar Kozmetik always aims to have a vision to be a pioneer.